שאל את הרב
print
אא
האם הרב נוהג ללכת עם ציצית פתיל תכלת וממתי? הבנתי שיש דעות חלוקות בנוגע להאם מצאו את הסוג הנכון והאמיתי של פתיל התכלת או לא. אני מעוניין לדעת מה דעת הרב בנושא משום שרוב העולם היום לא הולך עם פתיל תכלת למיטב ידיעתי. בנוסף, אם הרב אכן הולך עם פתיל תכלת הייתי מעוניין לקבל שם של מקום מוסמך שאוכל להזמין אחד כזה בשבילי.

הרב אדיר כהן

מרן ראש הישיבה הגאון הנאמ''ן נר''ו בירחון אור תורה (אדר ב' תשע''א סימן פ''ו אות ג') סמך ידו על מה שמוסכם כיום אחרי חקירות רבות שהוא הנקרא ''ארגמון קהה - קוצים''. ושכן הוא נר''ו נוהג לשים תכלת כזה בטלית של שבת דוקא, שלא יראה הדבר כחובה גמורה ויוציאו לעז על הראשונים. ועוד מי יודע אם זו המלה האחרונה. ולכן אין להתיר שעטנז בציצית בתכלת זה. ואין לחייב כל העם ללבוש תכלת. עיין שם. ואמנם אני התחלתי להתעטף בטלית גדול עם תכלת בין בשבת ובין בחול. בלי נדר. ואין זה דומה לראש הישיבה שהוא גדול הדור ואם יטול תכלת כל הזמן יסיקו מכך מסקנות.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0