שאל את הרב
print
אא
כיום יש פרויקטים תחת כותרת של זהות יהודית - ישראלית קהילתית, שנועד לחבר בין אנשים וליצור קהילה פלורליסטית [רפורמים קונסרבטיבים ואורטודוקסים] להתחדשות יהודית. בראש הפרויקטים עומדים רפורמים בדרך כלל החברים ברשת "קהילת צדק" של התנועה הרפורמית, אשר גם מוסרים שם הרצאות על השקפת עולמם בקייטנות ימי עיון וכו'.
1. האם יש היתר הלכתי לרב או לש"ץ או לתלמיד חכם או כל מנהיג רוחני יהודי לשתף פעולה יחד איתם בפרוייקט, בהנחה שניתן להפריד בין הפעילות הכללית בפרוייקט לבין פעילות בית התפילה הרפורמי שלהם, ובהנחה שע"י התחברות אליהם יהיה ניתן לקרב יהודים משם לתורת ישראל?
2. האם מותר לשלוח ילדים ללמוד מקרא, תהלים וכו' וכן למבוגרים לשיעורי תורה אצל אדם שמשתף פעולה עם רפורמים בעקיפין או במישרין?
3. מהי ההגדרה המדוייקת של "רפומי" ומה המקור לשם הזה וממתי זה החל בעם ישראל?

מרן ראש הישיבה

רפורמים התחילו משנת 1848 (תר"ח) עמד בראשם אברהם גייגר (קראו לו האגג"י). יש להתרחק מהם. הם מחתנים יהודי עם נוצריה בכנסיה אוכלים בליל פסח מצה וחמץ ביחד באים בליל יום הכיפורים באוטו ואחר כל נדרי (ע"י עוגב) יושבים לאכול ועוד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0