שאל את הרב
print
אא
כאשר אני קם לתפילה הקול שלי לא יכול לבטא כמו שצריך את המילים ואין לי ריכוז ואני צריך לחכות הרבה זמן עד שהקול ירגע (שעה שעתיים) או לחילופין לשתות מיץ. האם אני יכול לשתות מיץ לפני התפילה - מיץ תפוזים, קולה וכדומה? (אני לא אוהב תה. ומים לא כך כך עוזרים לקול)

הרב רחמים מאזוז

אם אפשר להשכים קום ולקרוא לפני התפלה הרבה דברים. עדיף מהכל לגבי שתיית מיץ. הנה בשתיית תה וקפה, יש פוסקים שמתירים בלי סוכר. כי שתיה של מתיקות מביאה לידי גאוה, ולכן אסור לפני התפלה. ורק עצם שתיית הקפה והתה מעורר השינה. אבל יש הרבה פוסקים שאמרו שזה קשה ואולי מזיק ולכן פסקו להתיר. אבל שתיית המיצים הללו שעיקרם לתענוג אינני יודע אם יש להתיר. אלא אם כן מי שהוא חולה. ומכל מקום מי שירצה לשתות סודה שהוא תוסס וגם מעורר ואין בו מתיקות, נראה לי  דשרי. ושוב ראיתי למרן הגאון בשו"ת יביע אומר חלק ד' (סימן יא - יב) שהאריך והעלה שיש להקל לאדם "חלש" לשתות קפה עם מעט חלב, אחרי ברכות השחר וברכות התורה והעקדה וקצת מסדר הקרבנות. ע"ש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0