שאל את הרב
print
אא
ידוע האיסור לעבור בין שתי נשים. מההקשר בגמרא משמע שלא מדובר בסיבות פשטניות אלא קבליות (כשפים, שדים, רוח רעה וכדומה). בגמרא מצויים הרבה רשימות של דברים האסורים והלא מומלצים ואנו להלכה פסקנו רק מה שהביאו הפוסקים על סמך דעתם הרחבה.
אם כן  מדוע במקרה הנ"ל, שלא נפסק לא בשלחן ערוך ולא ברמב"ם (למיטב ידיעתי) ואנו אפילו לא מקפידים על שאר הרשימה (שמובאת בהוריות י"ג, כגון מעבר תחת גשר שלא עברו תחתיו מים ארבעים יום - כמו רוב הגשרים בארץ..) דווקא כאן אנו מקפידים על כך.

הרב רחמים מאזוז

ראה בירחון אור תורה (שנה י' סימן סג וסימנים פד ופה), ושם נכתב בשם הגאון רבי יוסף חיים בספר בן יהוידע על פסחים שם, שלא נאמרו אלא בזמנם ולא בזמננו. ושוב העירו שהוא בעצמו בהשמטות כתב שטוב ליזהר, וגם בספרו בן איש חי (שנה ב' פינחס סעיף י"ז) כתב את זה. ולכן לכתחילה יש ליזהר, ובפרט שזה גורם לשכחה כמו שכתב בהוריות, וכשאי אפשר יש לסמוך. ועל השאלה מה נשתנו שאר הדברים המוזכרים שם מזה. צריך לעיין.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0