שאל את הרב
print
אא
שלום לכבוד הרב, שאלתי לגבי צוואה, שאימי השאירה. אבי נפטר לפני חמש שנים והיו ברשותו חסכונות, והוא לא כתב צוואה, החסכונות הועברו לאמי מורתי, ואימי ניפטרה לפני כחודש, וכאמור השאירה צוואה, והיא כתבה במפורש שהיא מורישה מהכסף הראשוני סכום של 20000 ש"ח לטובת סעודות של ארבעה מבני המשפחה שניפטרו: אבא, אמא, אח, דודה. כיום אחיי מתנגדים לגובה הסכום, ורוצים לשנות את הסכום לחמשים אלף ש"ח, שמי רשום בתור המופקד על ניהול הסעודות, ועל חשבון הנאמנות בבנק, האחים אומרים שהם רוצים סכום של 50.000ש"ח, בלבד, ואת הנותר לחלק שווה בשווה. אני רוצה להסיר את החיוב ממני, ולהעביר לאחיי, שינהלו את עיניני הכסף, והסעודות, האם אני יכול לפטור עצמי מהאחריות המוטלת עלי בצוואה שציותה אמי לפני ארבע שנים, בכתב אצל עורך דין? אני מוכן לותר בשביל שלום בין האחים על הנאמנות שניתנה, ועל קיום הצוואה, ועל קיום הסעודות, ולשנות את הסכום, כראות האחים, רק בשביל השלום. האם אני יכול להיות שקט הלכתית?

מרן ראש הישיבה

האמא נתנה בך נאמנות והחתימה אותך ע"י עו"ד. ואתה תפר את זה? תפנו לרב שיפסוק לכם. ואם אין רב- עליך לקיים מצות כבוד אם. וגם האחים חייבים לקיים זה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0