שאל את הרב
print
אא
1) האם המנהג שהחתן מגיע לעזרת נשים ומכסה את הכלה בהינומה יסודתו בהררי קודש, כי זה לא נראה כל כך צנוע בגלל שהוא מגיע עם קבוצת חבריו ומכריו לעזרה?
2) מה המנהג בישיבה?
3) האם המנהג לקרוא לכלה מהעזרה ולרקוד בפניה כשהיא יושבת ליד החתן כשר?

הרב רחמים מאזוז

1-2) המנהג הזה מקורו אצל האשכנזים, ויסודתו בהררי קדש כמו שכתוב באנציקלופדיה תלמודית ערך חופה בשם מהרי"ל, אבל מה שידוע, שהוא החתן מגיע עם אביו ואבי הכלה בלבד. ולא עם חבריו ומכריו, שבודאי אין זה צנוע. וכך נוהגים גם בישיבה. אבל בספר ילקוט יוסף חלק שובע שמחות כרך א' עמוד פ"ב כתב שלא נהגו אצלנו שהחתן עצמו מכסה את פני הכלה. וכן כתב בעמוד פ"ד. ע"ש. ולכן יש שנהגו שהחתן עם מלויו באים לקרוא לכלה. והאמא שלה מכסה את פניה.
3) לשאלה שלישית, נראה שאין נכון לעשות כן. ואף שהאדמורי"ם עושים ריקוד מצוה טאנץ, וגם בגמרא כתובות י"ז מצינו שהיו מי שעשו כן. מכל מקום אין אנחנו מגיעים לדרגת התנאים והאמוראים שכל כוונתם לשם שמים, ואם הראשונים כמלאכים אנחנו כבני אדם ואולי אף פחות, ולכן יש להתרחק מזה ומכל מה שדומה לו.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0