שאל את הרב
print
אא
בהלכות תפילין כתוב שמקום הנחת תפילין של ראש הוא עד מקום שמוחו של תינוק רופס איך אפשר לדעת עד היכן זה בראש של אדם גדול כי שמעתי שלא כולם יכולים להניח ב תפילין יחד?

הרב אדיר כהן

מוחו של תינוק רופס, הוא כל גובה הראש, ויש ראשונים שסוברים שנמשך מקום הנחת תפלין רק עד חצי שיפוע הראש (עיין בספר הלכה ברורה ח"ב סימן כ"ז סעיף ל"ז). וכמדומה שבכל התפלין המצויים אין מקום לחשש בזה.

שאלת המשך:

בעזהי"ת ואקווה שאהיה מובן ברצוני לדעת במדויק היכן אפשר להתחיל ולהניח לכתחילה התפילין ש"ר והכוונה מצד המצח האם חייב שיהא במקום שער? (המצח שלי גבוה ויש לי נשירה וכמדומה לי שהשיער שלא נשר בתחילת הראש מצד המצח וע"כ זהו המקום. מאידך ה"רב" שהחלפתי אצלו רצועות אומר שאני טועה והרבה יותר למטה אני יכול להניח מה שבאמת מאוד מקל עלי ונוח גם שהתפילין כך לא זזות כי ראשי קטן) בתודה רבה מראש על תפילין ש"ר הפלאפון 0527685360

הרב אדיר כהן

חייב שיהיה במקום שיער ואם מסופק תמיד עדיף להניח קצת למעלה שאין בזה שום מניעה מאשר שירד אפילו מעט על המצח. ובשעת הדחק אם אין אפשרות אחרת, ויורד מעט על המצח אין למחות בעושה כמ"ש הרב מחבות בעצה הוב"ד בספר מקור נאמן ח"ב (סימן ק"ח) ע"ש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0