שאל את הרב
print
אא
אני באמצע ללמוד הלכות סת"ם כדי לעבור מבחן אצלכם, ויש כמה דברים שרציתי לשאול אתכם:
1) יש לי ספר 'כתיבה כהלכתה' (שקניתי בישיבת 'כסא רחמים' ובו הסכמת הרב שלמה מועלם) של הרב יאיר לחיאני שליט"א וראיתי כתוב (שו"ע סי' לב ס' ב סיכום ג , דף 22) "בין תש"ר בין תש"י, שכתבם בקלף אחד זה למטה מזה פסול כמות שהוא ומהני תיקון ע"י שיחתוך ויפרידם" עכ"ל. ולי נראה ,שלשון "פסול כמות שהוא" אינו מדוקדק ,שהרי גם אם הניחם כך יצא , והראיה מדרכי משה סי' לב אות כּ?
2) בספר יריעות שלמה ח"א פרק בּ הלהכה ח [מהדורת תשס"ו]: "ואם רוצה לכתוב יותר נאה ויותר ישר, יש אומרים שרשאי לעשות כן אע"פּ שיודע לישר השיטה בלא שרטוט,ויש אוסרים" והביא הרב בהערה 21(הפוסקים שאוסרים) דעת הרב קו"י (אות כ"ז) . ועיינתי בספר קו"י וראיתי באות כ"ט שדעתו להכשיר גם אם יודע לישר השיטה בלא שרטוט ,כיון שעושה זה לכתוב יותר נאה ויותר ישר אינו נקרא הדיות?
3) מתי אפשר לעבור את המבחן (כי אני גר בצרפת)?

הרב שלמה מועלם

1. זה אופן מאוד חריג שלא חתן בפרשיות, והכניסן כך זה בבית אחד וזה בבית חבורו והדר"כ כתב רק ליישב. אבל למנהג דידין שכל פרשה בבית אחד. לא משכחת לה שיהיו כשרות זו מתחת לזו.
2. כתבנו שכ"כ הקוי באות כ"ז שהביא דעת האוסרים. אבל דעתו בסעיף כט אם אינו עושה בדרך חומרא מותר.
3. צריך לבאר בטלפון כל יום א – ה בין 14 - 13 בטלפון- 035747316
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0