שאל את הרב
print
אא
האם צואה של אמא היא נדר? שאלתי האם ניתן לבטל במקצת מין הנדר (סעיף אחד) בלבד מן הצוואה?
בעבר שאלתי את הרב בענין זה. והרב הפנה אותי לעשות שאלת רב על מנת להחליט על ביטול סעיף בצוואה, אך הרב מיכאל הכהן מבאר שבע, רצה לדבר איתך אך הדבר לא עלה בהצלחה.
בפניה לבית דין בבאר שבע על ידי האחים נאמר לי לעשות התרת נדרים, על שאמי מורתי בצוואה כתבה סכום של 200.000 לקיים סעודות מצוה לאזכרות בני משפחה שנפטרו. אני על מנת שיהיה שלום בין בני המשפחה הצהרתי לותר על סכום הכסף העיקר שיהיה שלום. אך האחים היום רוצים למכור את הדירה של הורים, אני ואחי הגדול לא מעונינים למכור את הדירה בכל מחיר, כי היום לאור המצו בענף הנדלן לא מהיר עניים, בפרט בבאר שבע. בקשתי היא להמתין לימים טובים יותר, בזמן ההמתנה ליום טוב יותר נשכיר את הדירה , והכסף יוחולק בין האחים.
שאלתי לרב האם בית דין רבני יכול לפסוק למכור את הנכס בשפל למרות שאני ואחי הגדול מתנגדים? האם בית הדין יכול לבצע דיון ללא נכחותי? האם ניתן לערער על החלטת הדיינים?

הרב חנן קבלן

1. צוואה אינה נדר כלל.
2. אם לא חתמתם לדון בבית הדין הוא לא יכול לדון בבקשתכם וממילא אין החלטה ואין ביצוע.
3. אם אין החלטה אין כלום.
4. כדאי לבוא עם האחים לדון בביה"ד למען ישכון השלום. לפניכם מס' טלפקס 6762547 – 03 של ביה"ד. פלאפון 0508754444 מזכיר ביה"ד
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0