שאל את הרב
print
אא
מה הנוסח שאדם צריך לומר לפני שהוא מקדיש את לימוד התורה שלו לרפואת מישהו או לעילו נשמה? והאם בכלל נכון לעשות זאת באופן קבוע לפני הלימוד? כשמקדישים את לימוד התורה לרפואה/לעילוי נשמה האם הלומד מקבל שכר עבור הלימוד שלו או הכל הולך למוקדשים? איך חלוקת הדברים נעשית (שכר)?

הרב אדיר כהן

ודאי שאפשר לעשות כן, ולומר שד"ת אלו יהיו לרפואת פלוני בן פלוני, וכיוצא בזה. ועיין למרן הגרע"י נר"ו בשו"ת יביע אומר חלק ז' (חלק יורה דעה סימן י"ז) שהסיק שחכם המקבל משכורת ממי שעובד, כיששכר וזבולון, מור'א לא יעלה על ראשו פן ינוכה לו משכרו בעוה"ב, אלא אף הוא נוטל שכרו מושלם, וגם המחזיקים יקבלו שכרם מושלם. ע"ש. והכא נמי דכוותה. וכן מוה"ר הגר"מ הלוי זצ"ל רגיל לכתוב בתחילת ספריו שזכות לימוד התורה שבחיבוריו יהיו לע"נ אביו, והעירוהו על כך איך מוותר על חלקו והשיב שבודאי אין יפקד מאומר מזכות הלומד עצמו ועושה המצוה עצמו, ונדפס מכתבו בזה בספרו ברכת ה' חלק ה' (מכתבי תורה, סימן ב', עמוד ל"ז). ע"ש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0