שאל את הרב
print
אא
האם כגבאי מותר לי לוותר לאדם שלא פרע נדריו ועוד לקח נדרים של אחרים ולא העביר אלי ועוד פרץ לקופה וטען שמישהו פרץ על מנת שישים מפתח ותהיה לו גישה ושכן אמר שראה אותו פותח כמה פעמים ומוציא כסף. הוא כנראה לוקח על מנת לממן הוצאות השיעור אך לי זה נראה כגזל. חשבתי לוותר אך הגבאי הקודם אמר לי שאסור לי לוותר על כספי ציבור. שהרי בכספים האלה אנו גם משלמים מים וחשמל והוצאות כמו גינון ותיקונים ואילו הלומדים אינם משתתפים בהוצאות שונות למעט חשמל אך הם משאירים לכלוך ואני מנקה אחריהם ויש ביניהם המזלזלים בכבוד בית הכנסת, כוסות בין הספרים, בוטנים על הריצפה, סיגריות בחוץ, אשפה בכניסה, שתיה ובקבוקים מול בית הכנסת.
לפני שבועיים ניקיתי 3 שעות מאחר שהרצפה הייתה מלוכלכת מאוד וכנראה שתייה נשפכה והם לא ניקו והיא התקשתה. והגעתי למיון. אני חושב לדרוש מהם לשלם על הנקיון בכל חודש היות ונמאס לי מהזילזול בכבוד בית הכנסת. השקענו 5000 ש"ח במזוג מרכזי ואותו אדם שהזכרתי לעיל לקח את המזגנים הישנים שרצינו אותם לשעת צרה ומכר אותם. זה חוצפה גדולה מאוד. בעבר כבודו אמר לי לכתוב לו מכתב לפני פניה לבית דין ולדרוש ממנו את הנדרים שהוא לקח מאחרים. הוא נבהל אך טען שלא קיבל מאדם מסויים 350 ש"ח למרות שאותו אדם טוען שמסר לו. הוא הודה שאכן שילם לו מישהו 100 ש"ח אך בדיוק הגיע רב עם מונית והוא שילם למונית. האם עלי לדרוש ממנו את כל הכספים שקיבל ועד לשקל האחרון?

מרן ראש הישיבה

תדרוש דרך רב בית הכנסת או תתבע אותו בבית דין.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0