שאל את הרב
print
אא
הנני בעלת תשובה אמנם צעירה בגילי, אבל ב"ה זוכה לעשות תשובה אינטנסיבית (שיעורי תורה וכו'...) ולצערי בידי גזל שאני מחזירה לאט לאט, בבית יש קשיים (המטבח נשאר איך שהוא והשבת) אני מתפללת המון על הזיווג ממש תפילות מעומקא דליבא ולא מבינה איך שכמעט כל הסובבים אותי זוכים להיכנס לחופה ולהביא ילדים ואני עדיין במצבי, נורא קשה לי ומייאש אני כבר במצב שלא מאמינה בפגישות שאני עתידה להיפגש, לא קל לי כלל... מה עושים? אני משתדלת ומוסרת נפש וזה כרוך בהרבה דמעות קושי שתיקה... מה אפשר לעשות?

רבני בית ההוראה

כתוב בפסוק "כי לי כל הארץ" ואין קושי או מניעה מהשם יתברך להביא את הישועה מיד ואין שום סיבה להתייאש וצריכה את לשמוח שזכית לחזור בתשובה ולהתקרב אליו יתברך והשם אוהב אותך ואת מי שהוא אוהב הוא נותן לו יותר ייסורים כדי לכפר לו על עוונותיו וכדי לקרבו יותר להשם יתברך. וכמו שאמותינו הקדושות היו עקרות וכתבו המפרשים שעשה כך השם כי הואא חפץ בתפילתן וכל הנסיונות והקשיים רק צריכים לעודד ולהראות לך כמה השם אוהב אותך יותר מהשאר שלהם "אין צרות" , ורק עלייך לדעת שאין דבר בעולם חזק ומועיל יותר מן התפילה.
ולפני התפילה טוב לתת 3 מטבעות (גם של 10 אגורות) לצדקה, ועל ידי התפילה להשם בתמימות ואמונה כי הכל ממנו ורק הוא יכול לסדר הכל לטובה אפשר להשיג את כל מבוקשך ולפתור את כל הצרות והקשיים, ותזכי בע"ה בקרוב למצא את בן זוגך ולבנות את ביתך בקדושה ובטהרה עם בנים ובנות צדיקים. ולגבי המשפחה עלייך לדעת כי לשון רכה תשבר גרם בדרך ארץ ונועם ובכבוד גדול בלי ויכוחים ובלי מריבות לאט לאט הכל יבוא על מקומו בשלום וכתוב כמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם תתנהגי איתם בהבנה ושמחה ונועם ותקבלי יחס שווה בס"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0