שאל את הרב
print
אא
1. יש מדרש משלי (פרשה ו) כתוב שם שעתידים הרשעים לומר לפני הקב"ה בעולם הבא רבון העולמים הניחנו עתה ונעשה תשובה לפניך וכו.. לכאורה זה סתירה כי כתוב במקום אחר שהקב"ה שם את הרשעים ליד פתחה של גן עדן והם לא רוצים לחזור בתשובה אז איך פה הם מבקשים?
2. האם שהולכים לבית הקברות ושמים אבן על המצבה צריך להוריד את זה או לא?אשמח לקבל את המקור המדויק. 3. הגמרא בגיטין (דף ס"ז) אומרת שרבי אליעזר בן יעקב משנתו קב ונקי ושמעתי שאומרים קב בגימטריא 102 ו102 פעמיים הוזכר שמו במשנה וכול הפעמים נפסקה ההלכה כמותו לא הבנתי את זה כל כך כי כמה פעמים ראיתי מחלוקת בין ר שמעון לר אליעזר בן יעקב והברטנורא פסק במפורש הלכה כמו ר' שמעון (במסכת שביעית פרק ב')

הרב רזיאל כהן

1. יתכן שהמפרשים מדברים בסוגי רשעים שונים, או בזמנים שונים (יש עולם הבא, עולם הנשמות, ויש לעתיד לבוא - זמן המשיח ותחיית המתים).
2. מובא בהלכה לתת אבן על גבי המצבה בסיום הביקור (עיין חזון עובדיה הלכות אבילות חלק א' עמוד תנח), אך לא דנו על הורדת האבן, ומסתבר שאין להורידה כדי ישיאר ההכר שביקרו בקיברו.
3. אכן בדרך כלל הלכה כראב"י אלא אם כן יש סוגיא מיוחדת שלא לפסוק כמותו, הדוגמא שהזכיר השואל (מפרק ד דשביעית משנה י) היא אחת מהמקומות שיש סיבה שלא לפסוק כמותו ועיין בכסף משנה פרק א מהלכות שמיטה הלכה ח' שביאר טעם הדבר.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0