שאל את הרב
print
אא
אני לומד מהאתר שלכם את צורת הביטוי הנכונה של האותיות וחשבתי להתקדם עוד ולהבחין בהגייה בין דל"ת רפויה לדגושה, ובין תי"ו רפויה לדגושה (הרב אמיר דדואנד שליט"א מסביר אותם כאן בשיעור באתר), אבל הבנתי שהמסורת בעניין הנ"ל אינה חזקה כמו ביטוי שאר האותיות. האם כדאי לי לנסות בכל זאת?

הרב אמיר דאדוואנד

המסורת של עדת הבבלים באות דל"ת ותי"ו רפויות חזקה עד מאוד. והם העדה ששמרו בצורה הכי מדויקת על המבטא המקורי, וכן מסורת עדת התימנים שגם הם שמרנים ביותר, וכל שאר העדות אינם חולקים עליהם אלא מרכינים ראשם באומרם שכחנו. וכן מוכיחים דברי הראשונים שכל אותיות השפה הערבית נמצאים אצלנו (מלבד משלש), והרי בשפה הערבית יש ד' ות' רפויות. וכן התבטא ר' שלמה אבן גבירול באחד משיריו שהדבורה מזמזם כמו הדל"ת שבמילה אחד, ואם כן אין דל של ספק אמינות אותיות שלנו.
אמנם מבחינה אחרת אתה צודק, כי האדם נתבע על דבר אמת שקיבל מאביו ולא שמרו יותר מאשר דבר אמת שהיה אצל אחרים ולא לקח מהם, לכן התשובה לשאלתך היא אם השלמת את עצמך במבטא המדויק של שאר האותיות כגון הקו"ף והצד"י וכו' ואתה כבר רגיל בהם ואינך טועה, תמשיך הלאה בגימ"ל הרפויה שאותה קיבלנו מאבותינו, ואחר שהתרגלת ואינך טועה תמשיל הלאה לאט לאט במבטא האמיתי של הדל"ת הרפויה וה' יהיה בעזרך לעד ויקבל תפילותיך ברצון.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0