שאל את הרב
print
אא
1. כידוע שלפי האר"י צריך לאכול סעודה שלישית לאחר מנחה, רציתי לשאול בנוגע לאשה שיש לה אפשרות להתפלל מנחה ביחידות ולאחר מכן לאכול סעודה שלישית או שתאכל סעודה שלישית ולאחר מכן תתפלל מנחה בציבור (מדבור שהולכת לשיעור תורה ולאחר מכן יש שם מנחה) מה עדיף? כי יכול להיות שבגלל שאשה פטורה מתפילה אז מה שהאר"י אמר זה דוקא לגברים ועדיף שהיא תרוויח קדיש וקדושה..
2. כתוב בסידור איש מצליח בתפילת 18 את התפילה של החיד"א בימים שיש בהם תחנון ובימים שאין בהם תחנון ביום רגיל זה מסתיים בהתר ונחת ורוח לעבדותך. ביום שאין תחנון אומרין בהתר ונחת ורוח בלי לעבודתך מדוע?
3. באה לאמא שלי בחורה שמתחזקת הביתה ושאלה אותה ביום שבת על כל הדרך של הניפוי קמח מה הגודל של הסינון וכו' האם מותר להוציא בשבת את הנפה להראות בלבד. כי זה לצורך מצוה?

הרב יעקב כהן

1. נראה שעדיף להתפלל מנחה לפני סעודה שלישית ואם תרצה לשמוע קדיש וקדושה תישאר בבית כנסת אחר כך. 2. אין הבדל בזה ואפשר תמיד להוסיף לעבודתך.
3. אסור לטלטל הנפה כיון שהיא כלי שמלאכתו לאיסור.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0