שאל את הרב
print
אא
1. מאז תחילת שעון הקיץ מתפללים אנחנו בערב שבת לפי שיטת פלג המנחה (תפילה מוקדמת) אם אפשר בבקשה לפרט יחסית בדיוק את שיטת התפילה על מנת למנוע מחלוקת. אני קבעתי להתפלל לפי הבן איש חי זיעא כלומר שהפלג נקבע לפי השקיעה ואז הפלג שעה ורבע לפני =בתקופה זו בערך 90 דקות אומר 18 ו- 15 דקות לאיזור ירושלים וכך גם מראה הלוח "עתים לבינה" ברם ישנם לוחות שמורים אחרי 18 וחצי וכמובן שהמאחרים רוצים זאת. 2. האם ניתן להתפלל מנחה לאחר הפלג ומייד להתפלל ערבית מבקש לפרט כל מה שקשור לשיטה זו.

הרב רחמים מאזוז

1. זמן פלג המנחה הוא אמצע הזמן שבין מנחה קטנה לשקיעת השמש, בדרך כלל הזמן הוא 2:30, וחצי זה 1:15 וזהו פלג המנחה. והימים האלו שהם ארוכים בערך שעה וחצי לפני השקיעה זה פלג המנחה.
2. לכתחילה היה כדאי לתקן שתפילת המנחה לפני פלג המנחה וערבית אחר פלג, שכן פסק מרן בשלחן ערוך (סימן רלג סעיף א') שצריך לנהוג לעולם כאחת מהדעות, ומכל מקום נהגו העולם להקל ובפרט בערב שבת, לקבל השבת מוקדם. אבל לכתחילה אם אפשר לתקן מנחה לפני זמן פלג המנחה, אשריו ואשרי חלקו.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0