שאל את הרב
print
אא
אני ילד למשפחה דתיה. אני רוצה נורא להתקרב לה'. כשאני אומר להתקרב אני מתכוון בלימוד ובתפילה. יצר העצלנות משתלט עליי ולא כיף לי ללמוד תורה ולהתפלל (לצערי) ואני רוצה לשנות את האישיות הזאת! הלכתי להרבה רבנים והם אמרו לי ליקרא מסילת ישרים ותהילים.. ניסיתי אבל גם בזה אני מתעצל!!!!! אני מרוד רוצה להתקרב אל ה', אבל אני לא יודע איך!!!!! אני לא יודע אם אגיע לעולם הבא בידיים ריקות!!! איך אוכל לפתח את מידת הרצון ללמידה ולשינון בתורה?...

הרב מיכאל סגרון

לפעמים צריך לעשות דברים גם שלא כיף!!! ולכן תתבונן בתפילה, למה ולמי אתה מתפלל.ומתי שתכנס לך הידיעעה שאתה מדבר עם משהו שהכל יכול לתת ולעזור לך אז יכנס לך אהבה לתפילה, ואחרי שתראה שגם משאלות לבך מתקיימות אז אתה כבר תאזור כגבר חלציך ותתפלל מוקדם. ולעניין הלימוד, תמיד ולהרבה מאיתנו אין חשק כי אנחנו לא מכירים בערך התורה (כעין התפילה) והאור החיים הקדוש כתב שאים אנשים היו מכירים בעסק התורה היו מתלהטים אחריה ורודפים אחריה. ואיך מגיעים למצב כזה? מתי שלומדים גם שקשה כל ההתחתלות קשות ובסוף מגיעים אל הדבש. (ובתפילה תתפלל שהקדוש ברוך הוא יאיר לך את הדרך ויתן לך חשק לעשות רצונו). ושתזכה בע"ה לעשות רצונו.
[ניתן ללמוד בתחילה דברים המושכים והמעניינים אותך יותר (ויש בתורה את כל סוגי החוכמות והנושאים) וכן אפשר גם לתת לעצמך יעדים קטנים ובסוף להעניק לעצמך "פרס עידוד" ועם הזמן תגדיל את היעדים עד שתצליח ללמוד מאהבה ורצון וחשק עצמי גדול].
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0