שאל את הרב
print
אא
מובא בהגהות "איש מצליח" על המשנה ברורה (חלק א' סי' ח' סעיף י"א ,ס"ק כ"ה) בהערה 2 בשם הרב יצחק ירנן דמ"ש המ"ב "עוד מבזין..." נראה כוונתו על המכנסים הפנימיים שזה ודאי בזיון וכו' ע"ש. עכ"ל. ולא יכולתי לעיין שם מכיון שאין לי ספרים של הרב הנ"ל ,אז אני שואל אותכם :איך נראה כוונת המ"ב כך ,הרי מהמשל שהביא בס"ק כ"ו לא משמע שיש הבדל בין אם הוא מכניס ציציותיו במכנסים או במכנסים הפנימיים ,ועוד כתב מפורש "ומה שאומרים שהולכים בין הנוכרים לזה היה די שישימו הציציות בתוך הכנף" משמע ,בתוך הכנף ולא במכנסים דבזה מבזה המצוה?

הרב רחמים מאזוז

אין הכוונה לומר שאם זה לא בתוך המכנסיים הפנימיים מסכים המשנה ברורה לעשות כן. דהא לדעתו עדיין מעלימים עין מהכתוב וראיתם אותו וגו'. אלא שאנו מסבירים דבריו שאומר "שמבזין" ואיזה בזיון יש כשהם מכוסים? אבל אנחנו שלובשים טלית קטן תחת הבגדים על פי דברי רבותינו שכך צריך להיות טלית קטן, אבל לא במכנסיים הפנימיים שלא לעשות חלילה בזיון. ויודע אני שיש היום רבנים מקובלים שאומרים שגם על פי הקבלה צריך להיות בחוץ. אבל נאמנים עלינו דברי אבותינו ורבותינו דור אחר דור שכך נהגו והנהיגו, ועליהם נאמר אם ראשונים כמלאכים וכו'.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0