שאל את הרב
print
אא
 הייתי בבית כנסת,וקראו שם פרקי אבות,ואמרו שם משה קיבל תורה מסיני ומסרה ומסרה ומסרה...ושמתי לב...שבהכל אמרנו...את הנותן והמעביר שזה בעצם יהושוע,נביאים,זקנים 'אנשי' כנסת הגדולה...מלבד משה..שאצל משה אמרנו את שם המקום בו הוא קיבל.."סיני"! ולא אמרנו את הנותן..שזה בעצם אלוקים... זה דבר ראשון...דבר שני אחרי זה התפללנו ערבית..ואמרנו והיה אם שמוע...מה השכר שלכם?תבואה וכו'.. וזה גם תמוה..שבעצם....למה אם אני שומע בקולו שזה דבר רוחני,ואני מקבל בעצם...דבר גשמי...למה לא דברים רוחניים יותר?ואם כבר גשמי...למה הברכה דווקא בפרנסה...לא חסר ברכות שאדם ירצה...רפואה,שלום בית,ילדים טובים,משיח.

מרן ראש הישיבה

1. סיני - זה ההר הנמוך ביותר באיזור. ללמדנו שמשה זכה לקבל תורה מפני הענוה שלו ("ונחנו מה" - "ומי יתן כל עם ה' נביאים" ועוד) 2. התורה מבטיחה שכר בעולם הזה שזה נראה לעין. והשכר הוא כללי לכל האומה : שפע, ברכה, הצלחה וכו' (ראה פרשת בחקתי). שאר הדתות מבטיחים שכר רק בעולם הבא. הרוצה לספר סיפורים ירחיק את עדיו.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0