שאל את הרב
print
אא
לכבוד מרן רה"י שליט"א בהמשך לשאלתנו מ'ס 4106 אשתי היתה באיזה הרצאה של אחד הרבנים. והיא הבינה מתוך הסיפור שסופר שם, שלסבתו של דוד קראו עדאל, ובאותו זמן היתה בהריון בחודש מתקדם, ושאלה לדעתי מה אני (בעלה) אומר על השם הנ"ל? אמרתי לה שנשאל רב, ואכן שאלנו, והרב אמר שזה שם בסדר לבת. וקראנו לה עדאל, כמו שמופיע גם במסכת בבא בתרא צא. שש שורות מלמטה, והיום הילדה בת חמש, וברוך ה' אין בעיה כלשהיא עם הילדה, השאלה היא האם צריך לשנות שם? ולגבי מה שהרב כתב שאין שום מקור האם מה שכתוב בגמרא זה לא מקור? ומה המקור גם לשם עדיאל שהרב כתב בתשובתו? והאם עדאל שרשום בגמרא בבא בתרא צא. זה סבו או סבתו של דוד? אודה אם הרב ירחיב ומחילה מראש על זמנו של הרב, ותודה מראש על תשובתו של הרב.

מרן ראש הישיבה

שם עדיאל מובא בדברי הימים א' (ט' י"ב). את הגמרא בב"ב שכחתי. אבל לא ידוע אם זה שם סבו או סבתו של דוד. ומסתבר שזה שם סבתו (כמו בהמן: אמלתאי בת עורבתי, שנראה כשם אשה). אם התנוקת בסדר ב"ה, א"צ להחליף השם.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0