שאל את הרב
print
אא
אדם משאיר לחברו פרה ליומיים כי הוא נוסע לחו"ל עבר שבועיים אותו חבר לא חזר. הוא יושב מחוץ לבית ובוכה. שכן של אותו מסכן עבר ושואל אותו :" מה קרה?" הוא עונה לו:" חבר שלי השאיר אצלי את הפרה ליומיים ועוד לא חזר. הפרה אוכלת מלא וכבר אין לי מספיק כסף להאכיל אותה" אותו שכן מציע לו אוכל לפרה תמורת יום עבודה של הפרה אצלו בשדה. אותו אחד הסכים. הוא חוזר אליו עם הפרה אחרי יום העבודה ובדרך נשברה רגלה של הפרה. האדם שחבר שלו נתן לו את הפרה בתהחלה הולך לווטרינר שגר בשכונה שלו לבקש עזרה. אותו ווטרינר הוציא מיטה להעביר לאמא שלו שגרה באיזור. הווטרינר מציע את העזרה שלו בתנאי שלאחר הריפוי יעזר בפרה כדי להעביר את המיטה. אותו אדם הסכים לתנאי. לאחר העברת המיטה הפרה נאבדה. החבר הראשון שנסע לחו"ל חזר ורוצה את הפרה שלו בחזרה. מי חייב למי פרה (אם בכלל) ולמה?

הרב מצליח מאזוז

יתכן שחסרים פרטים בשאלה. על כל פנים לפי הנכתב בשאלה הויטרינר חייב, כיון שהוא נחשב כשוכר (שהרי תמורת השימוש בפרה להעברת המיטה - שילם - טיפול בבהמה). ושוכר חייב בגניבה ואבידה. וממילא אין נפקא מינה אם השומר הראשון שהשכירה מתחילה לחבירו עשה כדין או לא.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0