שאל את הרב
print
אא
ידוע שעל פי הזוהר אין לנשים להיכנס לבית העלמין כל השנה מפני שיש שם מזיקים ורוחות אולם לקברי צדיקים אין בעייה אולם מה נעשה לגבי צדיקים שקבורים בבתי עלמין כמו בהר המנוחות האם נאסור לנשים ללכת לקברי הצדיקים הטמונים שם...? לא יתכן שיצא תקלה על ידם ובנות ישראל יכשלו בהלכה אע"פ שזה רק חומרא ע"פ הזוהר. אבל ידוע שזה באמת מזיק כמו שאמר רבי חיים סנוואני על אדמו"ר אחד שבא אליו וטען שאישתו לא נפקדת, וענה לו הרב סינוואני שתפסיק ללכת לבית קברות [מופיע בספר תולדת מנחם] אפילו הרב מרדכי אליהו זצ"ל שכתב בספרו להחמיר שלא יכנסו ע"פ הזוהר, יש בקיברו כניסה לנשים וכן אצל הרב כדורי והרב שרעבי ולא מסתבר שנאסור עליהם בגלל שאולי המזיקים והרוחות יזיקו להם...ונראה לי שבכוח הצדיק לטהר את המתחם..ובהר המנחות קבורים הרבה צדיקים גדולים כידוע והמחמיר עליו להביא ראיה ואין לנו לאסור מדעתנו

הרב רחמים מאזוז

בספר טהרת הבית למרן הגר"ע יוסף שליט"א חלק ב' עמו' רו-רז דיבר בזה, ולא הביא מהזוהר, כנראה שאין שם, רק כתב בשם כמה פוסקים שלא ילכו בימי ראייתן. ומביא בשם אשר לדוד הספרדי שכתב שמותר ללכת על קברי צדיקים ולבקש רחמים. ולכן פסק מרן שליט"א שם שבימים שרגילים ללכת, כמו בער"ח ניסן ובער"ח אלול וכיוצא באלה, מותר ללכת. ושומר מצוה לא ידע דבר רע בס"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0