שאל את הרב
print
אא
רציתי לשאול את כבוד הרבנים לגבי ההנהגות בעניני בירורים לשידוכין- שאלתי היא מה לעשות במקרה אשר אני מבררת על בחור פלוני וכאשר מספרים לי על אותו בחור אז משבחים אותו בדברים שקריים ופשוט לא "גומרים עליו את ההלל" ומדובר כאן על מידע בנוגע למצבו הרוחני של הבחור. והמידע אשר ניתן לי הינו ממקורות גבוהים ומוסמכים כגון רמ"ים ראשי ישיבה וכו'.... לכן רציתי פשוט לברר מה בעצם אותם מניעים של אותם גדולי תורה שמסתמא עושים הכל לפי טוהר היושר ומידת האמת הצרופה על פי תורתינו הקדושה ובוודאי כוונתם טהורה לחלוטין. אי לכך ובהתאם לזאת אשמח אם אענה בהתאם כדי לדעת לעתיד כיצד בעצם אני יכולה לקבל את המידע אשר אותו אני מעוניינת לדעת כדי לחסוך ממני בעתיד טעויות כאלו וכן לדעת מה מותר להגיד? ומה אסור? מענייני רכילות ולשו"ה. תודה רבה וישלם ה' שכרכם ושנזכה להיות עובדי ה' אמיתיים החפצים לעשות רק את רצון ה'! אמן.

הרב מיכאל סגרון

פעמים הרמי"ם באמת כך חושבים על הבחור וזה לא שקרי, ופעמים הרמי"ם משוים אותו לבחורים אחרים ולכן אמרו מה שאמרו, אבל הצד השני משווה אותו לבחורים שהוא מכיר ונראה לו שיקרי, ופעמים הרמי"ם זוכרים את הבחור בתקופתו היפה וסוברים שאף שכעת יש לו ירידה, זה מחמת העיכוב לשידוך, ואחרי חתונה יחזור למצבו הטוב, ופעמים הלב נוטה לדבר טוב שנראה להם כחסד וכיו"ב, ופעמים הרמי"ם חושבים שגם הכלה לא יותר טובה ממנו, ולא נותר להם אלא לשבח את החתן כדי לרצות את הכלה. אין בדברים אלו שום הדרכה לנהוג כך חלילה, אלא הלצת זכות על הנוהגים כך שהשאלה מתייחסת אליהם, אבל ודאי שראוי לשבח את האדם ולהבליט הדברים שבו וכל אחד יש בו דברים טובים. אפשר לא לספר דברים שליליים, אך אם נשאלת עליהם באופן ישיר אסור לשקר, ואהבת לרעך כמוך. וכמובן יש להזהר בזה בהלכות לשון הרע כמבואר בחפץ חיים. כך קיבלנו מרבותינו שליט"א.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0