שאל את הרב
print
אא
1.מה הדין אם אני עושה שבע ברכות לקרוב משפחה באולם של בית כנסת,ואני שוכר אותו לטובת כך,האם הוא ישתתף איתי בסכום סמלי,נוכל לברך שם שבע ברכות?(אנו יוצאי טוניס) 2.מה הדין בשבת חתן כאשר אוכלים סעודה שלישית בבית כנסת ויש גם פנים חדשות,אך זו סעודה שמתפללי בית הכנסת נוהגים לאכול בקביעות והחתן והכלה ומשפחתם גם יהיו שם,האם אפשר לברך או שמא בגלל שזה לא סעודה שנערכה לכבוד החתן ולכלה אז אין לברך? 3.אם אני נוהג לפסוק ע"פ הילקוט יוסף וכמו הגר"מ מזוז במנהגי עדתנו,ולמדתי את סוגיית שבע ברכות בעיון ע"פ ספר ברכת ה' וראיתי את כל השיטות,אני יכול לשכנע את בני משפחתי שהם יכולים לברך שהרי יש על מי לסמוך לכתחילה היום גם לשיטת הספרדים. בברכה,דוד.

הרב יעקב כהן

מרן ראש הישיבה שליט"א מורה ובא שאפשר לברך בזמננו ז' ברכות גם שלא בבית החתן כל שנערכה הסעודה לכבוד החתן והכלה, ושכן היה המנהג בחו"ל. וכ"פ בברכת ה' (ח"ד פ"ה ס"ג). ע"ש. ולגבי סעודה שלישית בבית הכנסת אין לברך שם שבע ברכות, כיון שלא נערכה לכבוד החתן. ומ"מ יש לברך ברכת אשר ברא בלבד, וכמ"ש בברכת ה' (שם הערה 54). ע"ש.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0