שאל את הרב
print
אא
אשה נמצאת חדשים לאחר לידה חמישית,מצבה הנפשי רעוע מטופלת כרונית בתרופות ובשל כך מצבה השתפר,פוסק אמר לזוג לעשות הפסקה לפחות חמש שנים והרופאה המליצה על התקן תוך רחמי אך אומרת לעשות זאת בזמן הראיהוכרגע האישה בימי טהרה והשאלות הן:א. האם מותר /צריך להימנע ממצות עונה כדי להגיע לימי הראיה? ב.האם מותר להשתמש באמצעים שיעילותם אינה גבוהה כמו פתיליות? ואני השולח (יוסף דידי)מוסיף לשאול האם אישה כזו ניתן לסמוך על בדיקותיה ואם תהרה האם יותר לה לבצע הפלה וידוע לי כי משפחתה הזהירה את הבעל מהריון נוסף.

הרב אליהו מאדאר

כל התורה נדחית מפני חשש פיקוח נפש, ולכן במצב הזה שלפי הנשמע קרוב לסכנה, אסורה להכניס את עצמה לזה. ומותר וצריך להימנע ממצות עונה תקופה קצרה כדי שלא להסתכן, אך אם קשה להם להימנע אפילו זמן מועט, אפשר להשתמש מאמצעים המותרים כגון פתליות (והפתליות הנמכרות היום בבתי המרקחת אינם מועילים כל כך לפי הנשמע, יש פתליות שהרב ינון יונה הי''ו רב גבעת שאול ירושלים ממליץ עליהם ונמכרים בבתים פרטיים, והם יעילים מאוד קרוב ל- 100% (כך אמר לי הרוקח שמשווקם אפשר לברר דרכו). לגבי הבדיקות אם אינה שוטה ויודעת מה עושה, אפשר לסמוך עליה כרגיל. לגבי מה יהיה אם תהרה, דיה לצרה בשעתה, ותיזהר וה' ישמרה בתוך כל ישראל. נ.ב אין ללמוד מתשובה זו ומדומים לה, למקרים אחרים. ובכל מקרה יש לפנות למורה הוראה מובהק.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0