שאל את הרב
print
אא
הגמרא במסכת שבת מביאה את המעשה עם דוד המלך ששאל את הקב"ה מתי ימות ענה לו בשבת ובקש דוד המלך שימות באחד בשבת ענה לו הקב"ה כבר הגיע מלכות שלמה בנך ואין מלכות נוגעת בחברתה אפילו כמלא נימא וכו' ולכוראה מספר מלכים משמע ששלמה מלך על כסא דוד אביו כבר בחיים חיותו כך משמע מפשט הפסוקים וגם כך כתב המלבי"ם מזה שאמר דוד והוא ימלוך תחתי ולא אחרי כוונתו בחיים חיותו וממילא היה אפשר לדוד ללכת לבית עולמו באחד בשבת ואין מלכות נוגעת בחברתה . וגם שלמה המלך מלך בפועל כי אדוניהו וחבר מרעיו כששמעו שהמליך דוד את שלמה כל אחד ברח ופחד שמא יהרוג אותם המלך שלמה ולא פחדו מהמלך דוד וצ"ע ומאחר שיש קושי בפרנסה התחלתי ללמוד קורס גרפיקה ואני מתקשה בו ואני מבקש ברכה מהרב . וגם האם אני יכול לעשות את העבודות של הגרפיקה במחשב בהפסקת הצהורים של הכולל בתוך בית המדרש או אסור.

מרן ראש הישיבה

א) כל זמן שדוד המלך חי אין שלמה המלך שליט ממש. עיין רש"י סוכה (דף מ"ה ע"ב) בד"ה יותם בן עוזיהו. ב) מותר ללמוד גרפיקה בביהמ"ד כמו שהתיר הגר"ע יוסף שליט"א ללמוד כתיבה וחשבונות בביהמ"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0