שאל את הרב
print
אא
ראיתי למרן הנאמ"ן שפוסק לא למכור או להשכיר דירות לערבים. שאלתי היא, האם באמת אסור משום לא תחנם, שהרי המתירים היתר מכירה (וביניהם מרן רה"י עצמו, הגרע"י, וכן הגר"מ לוי ז"ל), סומכים על שיטות שאין איסור לא תחנם שייך לערבים, וכ"כ המאירי שכל האיסור לא שייך בעמים הגדורים בדרכי הדתות, וכ"כ בתשובת הרשב"א, ועוד ישנה עדות על שלושה מגדולי דורם (שכחתי את השמות) שמכרו דירה לערבים בא"י. ועוד שהוא אחד התירוצים של הכס"מ על הרמב"ם בהלכות יין נסך. אם כן אין כאן תרתי דסתרן?

הרב אדיר כהן

כבר כתב מו"ר מרן ראש הישיבה שליט"א עצמו בספרו מקור נאמן (סימן תשס"ט) שמותר להשכיר דירה לגויים שאינם עובדי ע"ז, כיון שאיסור לא תחנם שייך רק בעובדי ע"ז, כמ"ש מרן הגר"ע יוסף בענין היתר מכירה. ע"כ. אף שבענין היתר מכירה קיל טפי אחר ששם הגוי לא מקבל בפועל שום חניה בקרקע גם בשנת שמיטה ועוד חילוקים (ועיין במאמרו של מו"ר רה"י בזה בסוף ספר עט הזמיר עמוד שג והלאה). ומ"מ בנ"ד נראה עיקר הטעם לאסור אחר שנאסר הדבר ע"י כמה רבנים בתקופה האחרונה, אחר שהגיע הדבר לסכנת נפשות גשמית ורוחנית גם יחד ועוד טעמים. ואכמ"ל.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0