שאל את הרב
print
אא
מה צריך להיות היחס לבן אדם שעלה לארץ מרוסיה, וטוען שהוא יהודי וקירב שם כמה ילדים יהודים לתורה ולמסורת, אך כשעלה לארץ החליט לעשות גיור לחומרה בחו"ל כי לא היו לו מסמכים, ובארץ איננו מוכר כיהודי (עדיין?). כל מה שכתבתי הן טענותיו, ואינני יודע מה יגידו רבני מדור הגיורים של משרד הדת. וגם כן קשה לי למה דאג להתגייר בחו"ל דווקא ולא בארץ. מה צריך להיות היחס אליו: צירוף למניין, יין נסך, בישולו, ללמדו תורה?

הרב דוד עידאן

לגבי העולים מרוסיה ישנה בעיה חמורה שרבים מהם מוחזקים כיהודים אף שאמהות שלהם גויות. וכמה פעמים באו בפני בית-דין כאלה שהיו מוחזקים כיהודים ואף הראו מסמכים והתברר שרק האב היה יהודי, אך האם נכרית. ויש שלא ידעו בעצמם שעל פי דין תורתנו הקדושה הם גוים גמורים (עיין בספר איש יהודי להרב הגאון אייל שרגא שליט"א, סימן ז'). מכל מקום בית דין לבירור יהדות סומך להתיר על סימנים יהודיים. ועל מנת לברר את הענין היטב יש לפנות לב"ד העוסק בענינים אלו. למשל ליד המועצה הדתית בירושלים פועל ב"ד שעוסק בענינים אלו.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0