שאל את הרב
print
אא
במהלך קריאה בספר תורה פרשת מקץ, מנחה של שבת, היתה בעיה במילה "ודקת" בפסוק: רעות המראה ודקת הבשר. המילה צריכה להיכתב בלי ו' - דקת. והסופר כתב את המילה ככה: פשוט הוא חשב בהתחלה שצריך להיות ו', והוא עושה את הו' עם השפיץ שלה למעלה,ואחרי זה שראה שלא צריך להיות ו', המשיך אותה ועשה אותה ת'. ככה שיוצא בסוף שהמילה נראתה ככה: דקות , רק בלי ההתחלה של האות ת', רק הקו המישורי למעלה וההמשך שלה. ההתחלה של האות האנוכית היתה בעצם הו', והסופר המשיך אותה ועשה אותה ת', פשוט לא מחק את השפיץ של הו'. אמרתי שצריך להוציא ספר אחר, כי זה נראה כמו ו' באמצע המילה ואפילו שהמשיך אותה ועשה ת', והוצאנו ובסוף אחד מהקהל אמר שזה לא משמעותי וצריך להמשיך לקרוא באותה ספר שקראנו בו. אחרי כל הקריאה קראתי כמה פסוקים בספר שהוציאו בלחש שלא נוציא אותו סתם.

הרב שלמה מועלם

היה צריך לשאול ילד בן 6-7, ואם היה קורא את האות תי"ו כמו שצריך, היה אפשר להמשיך ולקרוא, ואם הוא קורא וא"ו או שאינו מכיר, היה צריך להוציא ספר תורה אחר.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0