שאל את הרב
print
אא
אני בן לאבא יהודי ואמא לא יהודיה, וברוך השם אני סיימתי לא מזמן תהליך ארוך של גיור ואני עכשיו יהודי שומר מצוות, המשתדל להקפיד כקלה כבחמורה, ואני מרגיש שסוף סוף השגתי את מטרתי בלהפוך ליהודי כשר ועכשיו אני מקווה שאני אמצא את זיווגי ואני יוכל להקים בית כשר ונאמן בישראל. למרות זאת ישנם מספר נושאים הלכתיים שאיני יודע את המענה אליהם והם גורמים לי לבלבול:
א) האם אני צריך לברך בברכות השחר את הפסקה "שלא עשני גוי" או שבתור גר אני צריך לדלג על פסקה זו?
ב) האם מותר לי לברך ברכות בזמן שאני לובש מכנס קצר?
ג) בכל פעם כשאני נכנס לחדר או יוצא ממנו אני מנשק את המזוזה גם בכניסה לבית גם בחדרים הפנימיים ובכל מקום אחר בו יש מזוזה ויוצא שאני מנשק עשרות מזוזות ביום אך רציתי לשאול אם מותר לנשק כל מזוזה שעוברים דרכה או שצריך לנשק רק את המזוזה שבדלת הכניסה הראשית של הבית?
ד) האם מותר לי ללכת לחתונה של קרובי משפחה לא יהודים כשהאירוע עצמו נערך באולם חתונות ללא סממני עבודה זרה? כמו כן במידה והאולם כשר האם מותר לי גם לאכול שם?
ה) למרות שאני שומר נגיעה באופן מלא מנשים זרות התחלתי לתהות בזמן האחרון איזה דיני שמירת נגיעה מיוחדים שייכים בגר לבין משפחתו הקרובה למרות שקצת קשה לי לשאול את זה מכיוון שאני פוחד שאולי אני אצטרך לשמור נגיעה מהאנשים הכי קרובים אליי בעיקר אמא שלי. האם מותר לי ללחוץ יד, לחבק ולנשק את אמא שלי הלא יהודיה?
ו) האם מותר לי ללחוץ יד, לחבק ולנשק את אחותי הלא יהודיה?
ז) האם מותר לי ללחוץ יד לדודות, אחייניות או בנות דודות?
ח) האם מותר לי לצפות בקלטת וידאו שהוקלטה עבורי בשבת?
ט) כאמור אני ואבי היהודים היחידים בבית שלנו וכל השאר לא יהודים ואני היחיד ששומר שבת ובזמן שאני בבית בשבת אני מסתגר בחדרי והמשפחה מכבדת את זה ולא מפריעה לי אך מחוץ לחדר כולם מחללים שבת, האם יש בעיה הלכתית לשהות בסלון או במטבח בזמן שמישהו אחר צופה בטלויזיה או שומע רדיו וכו' למרות שאני לא נהנה מכך?

מרן ראש הישיבה

א) אתה יכול לברך. ב) אפשר. אבל לא בבית הכנסת. ג) מספיק המזוזה של הכניסה. ד) מותר ללכת. ואם האולם כשר למהדרין ואין ריקודים מעורבים מותר לאכול מפני כבוד האמא. ה) למסור מיד ליד וללחוץ יד מותר, לנשק - צריך עיון. ו) רק למסור מיד ליד. ז) כנ"ל. ח) אסור. ט) לא כדאי שתשמע רדיו בחדר שלך אע"פ שאינך נהנה ממנו. השי"ת יעזור שתמצא אשה טובה ותבנה בית נאמן בישראל.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0