שאל את הרב
print
אא
אני בחור בן תשע עשרה ולמדתי בישיבה קטנה וגדולה (שש שנים בסך הכל) וחוץ מהבעיה שאני לא נהנה מהלימוד בעיון שלומדים בישיבות שלמדתי שם עד עכשיו (לימוד הפלפול) יש לי גם בעיה של הבנה מרב בשיעור דהיינו שאני מרגיש עצמי סתום מול רב בשיעור וזו גם בשיעורים שנמסרו בדרך הפשט ששמעתי לא הרבה פעמים מפי רבני ג'רבה (רב חיים פרץ). ובגלל בעיות אלו לא הייתי נכנס לשיעורים והייתי לומד לבד בבית המדרש, ובאמת לבד אני נהנה ולומד יותר, וכמו שראיתי כתוב בספר ענף עץ אבות שכיום שיש הרבה ספרים ומפרשים על כל דבר ב"ה ללמוד לבד עם ספרים הוי כמו חברותא. מה שאני רוצה לעשות, זה ללמוד לבד (לא בישיבה) במשך כל היום ולעבוד קצת בצהריים, כארבע שעות כי מצידי בחור הלומד בישיבה שרואה כל היום פנוי לפניו ללמוד, מרשה לעצמו לבטל תורה יותר ממי שאין לו כל היום (ככה זה בשבילי, וקשה לי ללמוד כל היום רצוף בלי לבטל) וגם ראיתי שדעת הרב היא להקדיש זמן לעיסוק לצורך פרנסה ולמרות שאני עדיין לא נשוי, מקווה בעז"ה שבשנה או כמה שקרוב לגיל עשרים (כדעת מרן ראש הישיבה), ישלח לי הקב"ה זיווגי ויהיה לי ממה לקנות בית בלי להזקק לבריות. הבעיה היא שהרבה אומרים לי שזה עצת היצר הרע, שבחור צריך ללמוד בישיבה וכו'. מה הרב מיעץ לי לעשות?

מרן ראש הישיבה

בכל זאת פעם או פעמיים בשבוע תלך לשמוע שיעור מפי ר"מ הקרוב ללבך. מפי סופרים ולא מפי ספרים. בענין לעבוד קצת בצהרים - אה"נ, גדול הנהנה מיגיעו וכו'.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0