שאל את הרב
print
אא
האם מותר לכהן להאריך בתפילתו למרות שהוא יודע שכתוצאה מכך הוא מפסיד את נשיאת הכפיים? העלתי את השאלה הזאת לפני הרה"ג יצחק יוסף שליט"א, וענה לי: שימהר ויזדרז בתפילתו כדי לענות, וגם נתן לי רמז "תפילתם מהרה תקבל ברצון". לי הקטן יש ראיה לסתור שהרי יש לנו כלל במצוות, העוסק במצוה פטור מן המצוה, ואפילו שהמצוה שעוסק היא דרבנן (תפילה) והמצוה השניה היא מדאוריתא (נשיאת כפים), מהגמרא בסוכה (דף כ"ה), הגמרא פטרה חתן ושוביניו מן הסוכה. וגם עיין שדי חמד בכללים (מערכת עי"ן סוף אות מה כמדומני).

הרב אדיר כהן

בודאי שהצדק עמך מעיקר הדין. וראיה זו ידועה ומפורסמת ורבים דנו בה ובגדריה. ומן הסתם גם הגר"י יוסף מודה לזה. אלא שקשה הדבר לבטל לכתחילה מצות עשה מדאורייתא בשביל אריכות זו, ובודאי שכל שיש לו אפשרות לקצר קצת (אך לכוין בתפלתו כמובן) או להתחיל מעט לפני הציבור, עדיף טפי (ועי' שות יביע אומר ח"ב חאו"ח סי' ז'). או שימצא אח"כ מנין אחר לישא שם את כפיו. ויבורך מן השמים.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0