שאל את הרב
print
אא
אני בעל תשובה, ובמהלך אחת השיחות שניהלתי הביאו בפני דעה של הרמב"ם לפי הספר "מורה נבוכים" שאומרת שישנה השגחה רק על המין האנושי ולא על בהמות וכו'. מסתמא הרב מכיר את הסוגיה (כמדומני בפרק י"ז) בכל אופן העמקתי בעניין, ושמעתי שהיו המון מתנגדים לספר הזה, רציתי לדעת מה דעת הרב על העניין הזה? ומה דעתו על הספר בכלל?

מרן ראש הישיבה

הספר קדוש ומקודש, וכל המדבר עליו גנאי אין לו חלק לעולם הבא.

שאלת המשך:

אבל מצד שני ראיתי שרבי נחמן כותב שמי שקורה מורה נבוכים מאבד צלם אלוהים פנים דקדושה, ולגלג על טעמי המצוות שכתב איך אפשר לכתוב טעמי הבל כאלו, מה דעת הרב בנושא?
ראיתי קונטרס שנכתב על ידי ראש ישיבה שנתקבצו בו עוד דברים תמוהים שכתב על הרמב"ם ועל עוד גדולים ובכלל על עצמו ושהוא גדול מהאר"י ומרשב"י, ושיהיה נעשה עם הקטן שבאנשי שלומיו מה שלא נעשה עם הגדול שבמפורסמים של דורו? הרב ראה את הקונטרס? מה דעת הרב בכל הנושא? מישהו מהכולל אמר ששמע מישהו ששמע מהרב שראה הקונטרס ולא הסכים עמו, זה נכון?

מרן ראש הישיבה

לא כדאי לנו להתערב בנושא כואב זה. לעומת ר' נחמן - ידוע על ר' פינחס מקוריץ ז"ל (תלמיד תלמידו של הבעל שם טוב) שספר מורה נבוכים מכניס יראת שמים לתוך הבית. הרמב"ן ומרן הבית יוסף קראו מורה נבוכים (עיין רמב"ן פרשת וירא ופרשת ויקרא ופרשת חוקת ועוד. ובבית יוסף אורח חיים סימן קי"ג), האם איבדו חלילה צלם אלקים?!
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0