שאל את הרב
print
אא
מי שמתפלל תפלתו בכוונה ואינו יכול להתפלל עם הצבור משום שהציבור ממהרים בתפלתם, האם ימשיך להתפלל ביחיד ובכוונה מאשר שיתפלל עם הצבור ובלי כוונה או לא?

רבני בית ההוראה

ראשית, שאלת השואל אינה מבוררת דיה. אם כוונתו שמאריך בנוסח התפלה שקודם תפלת העמידה, ועל כן לא מספיק להתחיל תפלת העמידה עם הציבור- יתחיל תפלתו קודם הציבור באופן שמשער שיגיע יחד עמם לתפלת העמידה. ואם כוונתו שמאריך בתפלת העמידה, באופן ששליח הציבור מתחיל החזרה בעודו בתפלת העמידה, ואינו מספיק לענות קדושה, בתפלת שחרית- יקדים מעט להתפלל תפלת העמידה בשעה שהציבור אומרים "אמת ויציב" (עיין שו"ת יביע אומר ח"ב או"ח סימן ז' אות ט'), ובתפלת מנחה- שאי אפשר להקדים (משום שעליו לענות על הקדיש שקודם התפלה) אם הש"צ בקיא בהלכה ויודע שעליו להוציא ידי חובת "קדושה" את המתפללים, יתפלל כרגיל, ובשעת קדושה יקשיב לש"צ ויכוון לצאת ידי חובה, ובמידה וש"צ אינו בקיא בהלכה- ימשיך תפלתו כרגיל, ועל הצד היותר טוב אם יכול למצוא מנין אחר כדי להשלים אמירת קדושה שפספס- תבוא עליו ברכת טוב.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0