שאל את הרב
print
אא
עשיתי עסקה בטורקיה של בגדים שילמתי חצי מהסכום ונתתי את הההוראות שלי מידות צבעים טיב בדים. הבגדים הגיעו לישראל אך לא רק שלא ברמה טובה לא ניתן למכור אותם בכלל ואני תקוע עם הסחורה. על פי ההסכם אני צריך לתת לו את חצי מהסכום אבל בפועל גם מה ששילמתי זה הרבה מעבר כי אין לי מה לעשות עם הסחורה. הבחור התקשר אלי ורצה כסף ואמרתי לו שאני לא ישלח לו כסף כי הסחורה לא תואמת בכלל את מה שביקשתי. אמרתי לו כי אני מוכן לשלוח לו את הסחורה אך לא לשלם יותר אך הוא עדיין לא חזר אליי עם הכתובת לאן לשלוח לו את הסחורה עברו כבר ארבעה חודשים מה עליי לעשות. העסק לא מצליח כל כך ואני חושש אולי עברתי איזה גזל ולכן הקב"ה כועס עלי.

הרב דוד עידאן

עפ"י מה שאתה מתאר, הרי יש כאן מקח טעות, וזכותך המלאה לדרוש את כספך ולהחזיר לו את הסחורה. ובתנאי שלא נעשה שמוש בסחורה אחר שהתגלה המום. ואחר שהודעת למוכר שאינך חפץ בסחורה האחריות (אם תנזק הסחורה) על המוכר. עיין שו"ע סי' כל"ב סעיף כ"ב ובסמ"ע ס"ק נ"ד.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0