שאל את הרב
print
אא

יש שנותנים בחמין ראש שום שלם עם הקליפה רק שוטפים מעט. אך ראיתי שמפרסמים שחייבים לקלוף את קליפת השום ולשטוף במים כי מצוי תולעים. האם יש איזה אופן להקל בזה?

הרב רזיאל כהן

- איני יודע מהי רמת הנגיעות של השום, מעיקר הדין כל שהנגיעות פחות מ - 25% אין חיוב בדיקה כלל. כמדומני שהשום לא הגיע לרמת נגיעות כזו.

- בכל אופן, גם החוששים ומצריכים בדיקה לשום, מודים בשום טרי (ירוק) שאינו צריך בדיקה (אחר חיתוך העלים והשלכתם).

שאלת המשך:

לגבי השאלה ששאלתי על התולעים של השום, שלחתי את השאלה למכון למצות התלויות בארץ של הג"ר שניאור זלמן רווח שליט"א וזו התשובה שקבלתי: חלק גדול מהשום היבש, יש בו חרקי מחסן. הקילוף והשטיפה מבטיחה את הניקוי שלו. שום יפה חזק ומצומק, יתכן שהוא בחזקת נקי, אין מדובר בהכרח של נגיעות, כי זה תלוי מאד באופן האחסון. צריך להתרגל לבדיקות וללמוד לזהות את נקיות השום, ולעיתים כשמזהים שהוא נקי, ודאי שאפשר להשתמש כמות שהוא. רק ללמוד היטב מה מחפשים. ע"כ

הרב רזיאל כהן

יישר כח ! גם אני לפני שעניתי את תשובתי הקודמת עיינתי בספר תולעת שני, וראיתי שהוא מצריך בדיקה לשום יבש. אך לצערינו הוא מחמיר שם למעשה לחייב בדיקה גם בנגיעות של 10% (למרות שהוא מודה שמעיקר הדין עד 25% זה בסדר). ולכן לא יכולתי לסמוך עליו.

בכל אופן עכשיו מתברר לנו שגם הגרש"ז ריוח מודה בשום יפה וחזק שכנראה הוא בסדר.

לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0