שאל את הרב
print
אא
קניתי מכונה של פיליפס (דגם S9731). 1) מכון צומת מאשרים להשתמש בהם. האם הרב סומך על מכון צומת בנושאים אלו? או האם ידוע לרב האם אפשר להשתמש במכונות אלו? 2) ככלל הדעה הרווחת ששמעתי מכמה רבנים ואנשים שמבינים זה שיש להוריד סכין כפול, אך מכון צומת (הרב ישראל רוזן- ראש המכון) מביא תשובה והסבר שעדיף שלא להוריד סכין כפול שאז זה מחזק את ההיתר של "מספריים כעין תער" וכלשונו: "הימצאותו משייכת יותר את מכונת הגילוח למספרים שכן בתהליך הגזיזה משתתפים 3 אלמנטים: הסכין, הרשת ורכיב זה". מה דעת הרב בעניין זה של סכין כפול, האם כדאי להוריד או להשאיר?

הרב רזיאל כהן

הראו לי את המאמר הארוך ממכון צומת וההיתר שם תלוי על בלימה (פחות מחוט השערה) במחלת כבוד הכותבים שם.
מרן ראש הישיבה בעצמו בההגתו בשו"ת יצי"ר ח"א חיו"ד סימן ו' התלונן מרה על המצמידים את המכונה לעור בשעת הגילוח בשעה שלפי דעת כותב המאמר הנ"ל (מ"צומת") יוצא שאין בדבר שום איסור, סביר להניח שבנדון הסכין הכפול לא הראו למרן ראש הישיבה שליט"א את כל המאמר הנ"ל ולא ראה על מה אדני ההיתר הטבעו.
וכן שמעתי ממו"ר הגר"מ לוי זצ"ל שאסור להשתמש בסכין כפול. ברם דא עקא שלפ"ד המומחים במכונות החדשות גם בלי הסכין הכפול יש תוצאה של תער, ומי יכניס ראשו בחשש מאות איסור תורה?
יש מכונות גילוח כשרה לכל הדעות ניתן להשיג בטל 03-5440445
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0