שאל את הרב
print
אא
אני מארח לשבתות חבר עולה חדש שהיה חילוני לגמרי בחו"ל ומאז שעשה עלייה כבר כמעט שלוש שנים חזר בתשובה ושומר שבת כהלכתה. עכשיו התחיל לעבוד כמנהל רשת עבור השב"ס. התפקיד שלו הוא שאם יש תקלה באחד מהמחשבים של השב"ס הוא ממשרדו משתלט על המחשבים ומתקן את התקלה. קבעו איתו שלפעמים הוא צריך לעבוד גם בשבתות. הוא התייעץ עם הרב בית הסוהר, והוא השיב לו שיש הוראות תלויות במשרד ואתה אמור לעבוד לפי ההוראות. וגם נאמר לו שאם מישהו מתקשר בגלל תקלה שהיא מנוגדת להוראות רב בית הסוהר הוא נענש. אם הוא עובד בשבת אמור לענות לכל טלפון בתקווה שהתקלה היא במסגרת פיקוח נפש. מה קורה עם היין של הבחור מבחינת יין נסך?

רבני בית ההוראה

ישראל שמחלל שבת שלא בפרהסיה אין יינו יין נסך וכל שכן אם מחלל שבת שלא מרצונו אלא מכח פרנסתו. שדוקא יהודי מומר עושה יין נסך וכמבואר בשלחן ערוך יו"ד סי' קכ"ד סעיף ח'. ודוקא מחלל שבת בפרהסיא דינו כמומר שמכנה שכופר במעשה בראשית וכמבואר בשלחן ערוך יו"ד סי' ב' סעיף ה' וע' ברש"י חולין דף ה' סוף ע"א.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0