שאל את הרב
print
אא
אני בעלת תשובה ואשמח לקבל עצה כי אני מאוד מבולבלת, אני יוצאת לשידוכים ואני שומעת הצעות של בחורים ששאיפתם ללמוד אחרי החתונה כל היום שנפשו חשקה בתורה, ולא חצי חצי, ואני מאוד מבולבת כי אני שומעת הרבה רבנים גדולים שצריך גם לעבוד במשהו, לא מובן לי מה אני אמורה מלכתחילה לשמוע, חצי חצי? ולמה? נכון שלהחזיק בית של תורה זה לא קל, אבל אנו רואים את השגחת השם לאברכים במוחש, אם כן למה אומרים גם לעבוד? נכון שלא כולם בשאיפה ללמוד כל היום, אבל יש כאלה שכן שואפים, ואז במידה וקשה הבעל מחוייב לצאת לחפש משהו, לעשות השתדלות. אשמח לעצת הרב.

הרב מצליח מאזוז

יש להעדיף הצעה של בחור בן תורה שרוצה באמת ללמוד כל היום, ואח"כ כשהמשפחה כבר גדולה, ברוך ה', ואין אפשרות לשבת כל היום בכולל, אז אפשר לעבוד לפי הצורך.

שאלת המשך: פרנסת בני תורה

ואיך יחיו אם אין להם כסף, כדי לקנות אוכל או לשכור דירה? לא לכל אחד יש הורים עשירים שיכולים לעזור להם?

הרב מצליח מאזוז

מה שכתבתי זה בדרך כלל לרוב ככל העולם, אבל אם קורה וממש אין כסף, ישתדלו לעשות משהו כתוספת ללימודי כולל ויראה ברכה בעמלו. הנסיון מראה שבשנים הראשונות אפשר להסתדר כל אחד והשביל המיוחד שבורא עולם סולל לו. עובדה!

שאלת המשך: פרנסת בני תורה.

מהתבטאויות ראש הישיבה לא משמע שגם דעתו כן וגם בציבור החרדי נשמעים קולות מגדולי התורה על הבעייתיות שהאישה מפרנסת העיקרית

הרב מצליח מאזוז

אני נמצא ליד מרן ראש הישיבה שליט"א כבר עשרות שנים, ויודע את דעתו היטב. ומה שכתבתי לעיל, זוהי דעתו, וכן עשה בעצמו בנשואי ילדיו שיחיו, וכן מורה לתלמידי הישיבה.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0