שאל את הרב
print
אא
אני מבין יותר טוב. תודה. האם האיש מצליח כתב משהו על הנושא? ונ"ל שבתשובותיו בבית נאמן ומקור נאמן שמרן מתחשב בציבור ובבעלי בתים, ואינו נותן את הסיבות והטעמים האמיתיים. בנוסף, מה שהתכוונתי אינו על חזרתו של העם לארצו(שהוא נושא בפ"ע) , אלא על הצלתם מהמוות לכל היהודים בארץ ע"י הצלחתם במלמחה. (הצלחה ניסית ומעל הטבע לכו"ע) . על נס כזה שניצלו מהמיתה לא ראוי לקבוע הלל?. ובמיוחד כשמכיררים כל התקנות הנעשות במשך הדורות כמו ע"י ר"ת ועוד שקבעו הלל על הרבה פחות מזה.

הרב יהונתן מאזוז

כמדומה שיש מכתבים בנושא זה שנדפסו בספר תולדותיו "הפטיש החזק" (ואמ"א כעת לחפש היכן בדיוק), אבל בלא"ה נאמנים עלינו בניו הגאונים שמעידים בדיוק מה נהג ומה סבר ומה עשה.
הראשונה שבהתכתבות זו כתב כן. ביום העמאות לא ניצול שום אדם ממות לחיים אלא אדרבא החלה מלחמה שגבתה קרבנות רבים ואילו שמעו לדעת תורה בכמה עניינים והיה אכפת להם מחיי אדם יותר מהקמת מדינה חילונית שבירתה תל-אביב, היה המצב הרבה יותר טוב, וזה דברים ידועים .
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0