שאל את הרב
print
אא
הייתי שמח לשמוע תגובת הרב על דברי בן מרן עובדיה זצ"ל הרב הגאון צדיק האמת רבי יעקב יוסף זצ"ל: "מי שרוצה לאכול מצה עשירה, מעיקר הדין מותר", אמר הרב יוסף, "בפפושדו, פס היצור עשרים ושבע דקות. שאני ביקרתי שם לא היה משגיח, אלא היו שם הגויים הפועלים ובעל בית החרושת. כל היין שהיה שם הוא יין נסך ולא רק לגבי הפסח . הרב מרדכי אליהו זצ"ל צעק במשך כל השנים שזה חמץ". הרב יוסף סיפר על פגישתו עם אביו, הרב עובדיה יוסף בנושא. "הייתי לפני חודש אצל אבא, ופעם ראשונה שאבא דיבר איתי בנושא הזה והוא היה רגוע. תמיד היו מסיתים אותו נגד חכם מרדכי. הוא אמר לי למה אתה אומר שזה חמץ? אמרתי לו, אני הייתי שם והמשגיח לא היה, זה יין נסך, לא רק חמץ. אבא היה מאוד מופתע. פעם ראשונה אחרי 25 שנים שאבא שומע שיש בעיה עם העוגיות האלו. חבל שמסיתים את אבא". תורה היא וללמוד אני צריך"

הרב אדיר כהן

מצד שני נותן ההכשר בנו של מרן, הוא הגאון רבי אברהם יוסף נר"ו, אומר בודאות שיש לו משגיחים מטעמו שהכל מתנהל על הצד היותר טוב. ובכל כהאי גוונא רגיל לומר מרן ראש הישיבה נר"ו שעד אחד נאמן באיסורים, וכן אם מכחישין דבריו, עד אחד בהכחשה לאו כלום הוא, ומה גם שיתכן והשתנה הדבר לטובה, בפרט אחר כל הרעש שהיה.
ועל כל פנים ודאי שנכון להחמיר בפסח עצמו אחר שמחמירים כמה וכמה חומרות בחג זה, וכל שכן בזה שיש טוענים טענות חמורות, אך בודאי שאפשר לסמוך על עיקר הדין על כל פנים כדי לאוכלם אחר הפסח.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0