שאל את הרב
print
אא
אני מועסק בחברה שמוכרת ונותנת שירותי מוקד ושמירה ע"י סיירים במשך כל היום והלילה כהגנה בפני פריצות לבתים ועסקים. במסגרת העבודה אני מוכר מערכת אזעקה לבתים פרטיים. הבעיה מתחילה כאשר מדובר בבית חילוני מאחר והדיירים כל עוד שהם עוברים ע"י הגלאים נדלקת נורת חיווי בגלאי כל הזמן כמובן גם בשבת למרות שניתן לכוון את המערכת לכך שבשבת הנוריות לא תידלקנה!!! אבל מביחנתם אין להם בעיה עם כך שהרי הם מחללים שבת בכל אופן. האם עלי להמשיך ולמקור את המערכות האלו? כמו כן קיימות גם מערכות יותר מיושנות שאין שליטה על נוריות החיווי בשבת והם דולקות ללא שליטה על מצב שבת.

הרב אהרן מאזוז

נראה כיון שיש מתירים דבר שאינו מתכוין ולא ניחא ליה אפילו באיסור תורה (וכמבואר בשו"ע סי' ש"כ סעיף ח'). וגם יש אומרים שאין בהבערת גחלת של מתכת איסור תורה (עי' מנוחת אהבה ח"ג פרק כ"ה סעיף י"ג) יש להקל למכור מערכות אלו שאין בהם אלא הבערה בלא מתכוין ולא אכפת לו בהבערה זו. בצירוף שיכולים לקנות כן ממקום אחר וגם הם מומרים לכל התורה, וכמו שהקל בכיוצא בזה ביביע אומר חלק ב' סי' ט"ו עיין שם באורך.
לא הבנת את תשובת הרב? שאל שאלת בירור
לשאלה הבאה >
< לשאלה הקודמת
!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0