אז איך הכל התחיל..

 

לפני כ-50 שנה בעיר הבירה תונס בסמטה הצרה ברחוב "משנאקה" מס' 9, ישב רבנו "איש מצליח" עם בניו הי"ו מסביב לשלחן בביתו ועסקו בתורה. כשפסק לרגע מלימודו והביט בעד לחלון על החושך ושממון התורה ברחוב היהודי, קיבל על עצמו החלטה אמיצה: לא אניח את כל התורה רק בשבילי ובשביל בני היקרים הי"ו, לא זו העת לכנוס את התורה אלא לצאת ולתת לעם, לדאוג לדור ההמשך!

מוטלת עלי כעת המשימה לקום ולפתוח ישיבה כאן בתונס השוממה והריקה, ולהעביר את התורה המסורה לנו מדור לדור. אמר ועשה ופתח את הישיבה עם 4 תלמידים מסביב לשלחן שנתרם על ידי מישהו.

קם מוקדם לפני עלות השחר והאיץ בתלמידים להזדרז לקום לעבודת הבורא. מבוקר ועד ליל היה איתם בתפילות, בלימוד העיון, בלימוד ההלכה, בלימוד מוסר, בקריאת התורה, ובפסיקת ההלכה. כל זאת עשה בהצנע ללא מטרת אישית כלל אך ורק לשם שמים, למען התורה הקדושה, למען דור ההמשך, למען המסורת המסורה מדור לדור, שלא תפסק לעולם.

אמרו חז"ל כל העוסק בתורה בסתר מכריזין עליו בגלוי (עי' מו"ק ט"ז:). זה מה שהתקיים ברבנו "איש מצליח" ולהבה"ח בבניו הרבנים הגאונים שליט"א וילך ה"איש מצליח" הלוך וגדל עד כי גדל מאוד..הישיבה שהתחילה עם 4 תלמידים מונה היום בישיבה ובמוסדותיה אלפי תלמידים בפ"י.

משמים הכריזו על תורתו של רבנו הגדול "תורת אמתהיתה בפיהו"

 

קרא עוד

מה אנחנו עושים עם התרומות שלך?

ישיבת כסא רחמים - בני ברק
789

מאמר מאת מרן ראש הישיבה, הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, שנכתב ביובל ה-40 להקמת הישיבה הקדושה "כסא רחמים":

פך שמן טהור השאיר לנו ה' לפליטה בנס חנוכה לפני 2140 שנה, והדליקו ממנו שמונה ימים, וכל שנה אנחנו מזכירים ומודים "על הניסים ועל הפורקן ועל הגבורות ועל התשועות ועל הנפלאות ועל הנחמות שעשית לאבותינו בימים ההם...

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0