46

מעלון לספר

הרב עובדיה חן | דברי קודש

שח לי פעם אדם מסורתי, שהעלונים הם דברי התורה היחידים שהוא קורא במשך השבוע, לעלון קל לו יותר להתחבר...

print
אא

בעלוני פרשת שבוע, טמון פוטנציאל עצום של זיכוי הרבים. הם זוכים לחשיפה רחבה לכלל הציבור, הם נגישים לקורא, פרקטיים, קלילים, ובדרך כלל משתדלים להביא את הפנינים היותר מעניינים. וזאת לעומת ספרים, שמטבע הדברים תכנם יותר עיוני, ופחות נגישים. גליונות פרשת השבוע גם חודרים לקהלים שלפתוח ספר 'כבד עליהם'. שח לי פעם אדם מסורתי, שהעלונים הם דברי התורה היחידים שהוא קורא במשך השבוע, לעלון קל לו יותר להתחבר.

כנגד זה, לעלון יש גם חסרון גדול, והוא שאורך חייו קצרים, ואינו זוכה לאריכות ימים. קשה לשמור אותו, ורוב האנשים לאחר שיסיימו לקראו, ישליכוהו אחר כבוד לתיבת הגניזה. אמנם יש השומרים את העלונים בכל שבוע אחד לאחד, אך מעטים המה ונער יספרם.

ובכן, במערכת העלון "פניני הפרשה", רצו להרויח משני הכיוונים, וחשבו על רעיון כיצד מצד אחד לשמור על אופי העלון, ומאידך לשמר את העלונים לטווח ארוך בצורה מסודרת, שלא יהיו כפירות מפוזרים וכאורחים שפוגשים בהם רק בבית הכנסת משבת לשבת. ובפרט שמדובר בעלון כמו "פניני הפרשה" שהינו ייחודי בכך שרוב ככל החומר המודפס בו הינו מקורי, ולא מלוקט מספרים.

לשם כך, הם מוציאים לאור מדי שנה קובץ מכובד הכולל את כל העלונים שיצאו במשך השנה. הקובץ מוצא את מקומו הראוי על מדף הספרים, וכך ניתן לעיין בעלונים בקלות ולאורך זמן. כעת, שמחים אנו לבשר לציבור הקדוש כי בס"ד הכרך העשירי במספר של "קובץ פניני הפרשה" יצא לאור עולם!

קובץ העשור כולל בתוכו את כל העלונים של שנת התשס"ט, האוצרים בתוכם אוצר בלום של מדורים מעניינים ומרחיבי דעת.

בסוף הקובץ מופיע מפתח נושאים מקיף ומפורט ל - 1077 (!) שאלות ותשובות שפורסמו במדור הפופולארי "אור המאיר" מאת מרן הגר"מ מאזוז שליט"א במשך שמונה שנים (תשס"ב - תשס"ט). המפתח כולל 140 ערכים, הערוכים לפי סדר השלחן ערוך.

בעזרת המפתח ניתן לדעת בקלות ובמהירות כמעט על כל נושא ונושא את דעתו של מרן שליט"א. תקוותנו בעזרת ה' כי המפתח שנערך בעמל רב, יביא תועלת גדולה לכלל ולפרט.

ניתן להשיג קובץ זה וכן חלק מהקבצים של שנים עברו, והפעם במחיר עלות ההדפסה לזיכוי הרבים, פרטים בטל' 08-8520629 בפלא' 052-7654216

לעוד מאמרים של הרב עובדיה חן
למאמר הבא >
< למאמר הקודם

הרב עובדיה חן

2
10
256

מאמרים חדשים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0