300

בבדיחותא ח"א (מרן ראש הישיבה שליט"א)

הרב עובדיה חן |

לרגל חג הפורים, אספנו בחופנינו צרור דברי חידוד, שנינה ומליצה שיצאו מפי מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א, ושיחת חולין של תלמידי חכמים - צריכה לימוד.

print
אא

על סערה תקשורתית חסרת פרופורציות, קרא בהלצה "ותשאני רוח - ואשמע אחרי קול רעש גדול" - על "רוח" עושים "רעש גדול"...
*
על שופטי ימינו, המליץ: "הכא בשופטני עסקינן"...
*
האשכנזים אינם נוהגים לומר "לשם יחוד" רק לעתים רחוקות (כידוע משו"ת נודע ביהודה והרב דברי חיים מצאנז ועוד), ולכן עושים "יחוד" פעם אחת בחיים בליל החופה. אבל הספרדים שעל כל מצוה אומרים לשם יחוד, די להם בזה. והמשנה ידו על התחתונה. (אור תורה ניסן תשע"א).
*
מהו 'פה מפיק מרגליות'? פה שבדרשותיו יכול להוציא מהצבור מרגליות ולהתרימם...
*
לא כדאי לעשות מריבה עם האשה ולהתעקש שתברך ואחר כך תדליק נרות שבת, שכן נר שבת נתקן מפני שלום בית ולא להפך ח"ו...
*
הספרדים אוכלים חריף ובכל זאת פשטנים, ואילו האשכנזים לא אוהבים חריף, ובכל זאת אוהבים חריפות. אם היו אוכלים חריף, כנראה היו חריפים פי כמה...

 
*
 
לאנשים שהפריעו לו בדרכו והתעקשו לקבל ברכה, הפטיר: מה אני המלאך שאמר לו יעקב "לא אשלחך כי אם ברכתני" (בראשית לב, כז)?!...
*
הסיסמא של חסידי ברסלב "נ נח נחמ נחמן", יש בה רמז יפה, שהיא ר"ת נולד, נולד חי, נולד חי מת, נולד חי מת נותן (דין וחשבון). וכמו ששנינו במסכת אבות (פ"ד משנה כ"ב): על כרחך אתה נולד, ועל כרחך אתה חי, ועל כרחך אתה מת, ועל כרחך אתה עתיד לתן דין וחשבון.
*
חתן שמחייב את חמיו לשלם לו דירה, מה יהיה ענשו? יוולדו לו עשר בנות, ויצטרך לשלם עבור כל אחת מהן דירה...
*
מי מגיע להודו בלי כרטיס טיסה? מי שאומר הודו לה' קראו בשמו, הודו במלעיל.
*
אדם שרוצה חינוך טוב עבור בנו, לא ישים אותו בחינוך ממלכתי! היכן זה כתוב כתוב בתורה? "כי הבאת עלי ועל ממלכתי - חטאה גדולה מעשים אשר לא יעשו" (בראשית כ, ט).
*
פעם התייחס לדברי הבלע של הנשיא עייזר ויצמן על משה רבנו שקרא לעם ישראל "עם נבל ולא חכם", והסביר מרן את כוונת הפסוק "עם נבל ולא חכם" באריכות, ולבסוף הפטיר בבדיחותא: מתברר ש"עם נבל ולא חכם" – יוצא בדיוק בגימטריא "עייזר" (297). וידוע שסופו היה שהתפטר מנשיאותו בקלון.
 
לעוד מאמרים של הרב עובדיה חן
למאמר הבא >
< למאמר הקודם

הרב עובדיה חן

2
10
261

מאמרים חדשים

!שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.
0