מסירת תינוק מהאשה לבעל בימי טומאתם

מאת: יצחק כהן | קטגוריה: | תאריך הוספה: כ"ג טבת התש"ל | צפיות: 234 | תגיות: דיני הרחקות, מסירת תינוק מידי אשה נדה

rss
 • האם יש היתר כלשהו להעביר תינוק קטן בין הבעל לאשה כאשר האשה בזמן שהוא בעיקרון זמן של דם טוהר, והאם יש אפשרות כזו כשאשה נדה או שחייב להניח אותו ורק אז השני יכול לקחת?

  thumb

  מס' 16894

  הרב המשיב: הרב הגאון, אליהו בנימין מאדאר שליט"א

  אסור להעביר תינוק קטן בין הבעל לאשתו בזמן טומאתה או להיפך, ואע"פ שהרשב"ץ (ח"ג כתב סימן נ"ח) כתב להקל בזה, כבר ביאר דבריו במק"א (ח"ג סימן ר"ל) שדוקא אם התינוק יוצא מעצמו מחיק אביו לאמו אבל בקטן ממש שצריך להעבירו, אסור וכ"ש לטעם הרשב"א ומרן (סימן קצ"ה ס"א) דשמא יגע בבשרה, ששייך מאד בהעברת תינוק אפי' בגדול קצת.
  ולכן כל אשה טמאה אף בדם טוהר (שהוא אחר שטבלה מהלידה ונמצאת עדיין בימי טוהר ארבעים לזכר ושמונים לנקבה), ה"ז אסור כי היום בזמננו פשט איסורו בכל ישראל והרי הוא כדם נדה לכל דבריו (כלשון מור"ם רס"י קצ"ד), וצריך להניח התינוק באיזה מקום והשני יקחנו משם, והדבר קל לקיימו למי שיחפוץ.
  ומכאן מוסר השכל לאותם שאינם נזהרים בזה ובפרט אחר הלידה ומוסרים זה לזה את התינוק ובודאי נוגעים זה בזה, ועתידים ליתן את הדין, וראיתי ושמעתי גם על אנשים יראים שאינם מקפידים בזה, וחלילה להקל ראש בעניין זה וכל הלכה פסוקה בש"ע אסור להקל בה, והמזהיר והנזהר ירבה שלומם כנהר. 

  Thumb

השאלות הבאות

  1 2 3 4 5 6 ...
 
 
 

וידאו מומלץ

הלכות קריאת ארבע פרשיות
מאת: מרן ראש הישיבה
Video

וידאו מומלץ

דף היומי - מסכת בבא קמא דף מ"ט
מאת: הרב אליהו מאדאר
Video

וידאו מומלץ

הוריות דף ה עמוד ב
מאת: הרב אליהו מאדאר
Video
שים לב! השימוש באינטרנט מסוכן לרוחניות שלך ושל משפחתך, אם בכל זאת אתה חייב להשתמש בו, יש להתחבר רק דרך ספק אינטרנט כשר וברמת השמירה הגבוהה. והשם יעזור שלא ניכשל.